Kanały TVP wreszcie w Canal+ przez internet

Kanały TVP wreszcie w Canal+ przez internet

Dołączenie do usługi Canal+ przez internet kanałów TVP Info, TVP3 Warszawa, TVP Seriale i TVP Sport to miła niespodzianka. Dlaczego? Bo wreszcie można skorzystać w pełni z funkcjonalności funkcji Multi-Live w przypadku kanałów informacyjnych. Do tej pory mieliśmy bowiem do dyspozycji tylko TVN24, TVN24 Bis, Biznes24, CNN, Euronews, France24 i CNBC. Mieliśmy więc anglojęzyczne stacje i dwie polskojęzyczne należące do jednego koncernu. Teraz łatwo porównać co pokazują kanały informacyjne o skrajnie różnych liniach. Brakuje jeszcze Polsat News, ale na razie na współpracę tego nadawcy z Canal+ przez internet się nie zanosi. Polsat razem z TVN i Discovery ma bowiem uruchomić inną platformę OTT. Szkoda, bo gdyby Polsat News wszedł w skład pakietu, to mielibyśmy w Multi-Live wszystkie najważniejsze kanały informacyjne w kraju.

Kanały informacyjne w Canal+ przez internet

Dzięki Multi-Live w Canal+ przez internet możemy poczuć się trochę jakbyśmy znajdowali się w reżyserce stacji telewizyjnej, gdzie jest podgląd na wiele anten informacyjnych. Czy funkcjonalność, która może mieć doskonałe zastosowanie także podczas rozgrywek lig piłkarskich działa poprawnie? Nie do końca na moim dobrym 500 Mb/s łączu w przypadku przystawki Mi-Box. Przy dwóch kanałach jest lekka „pikseloza”, przy czterech nieustanne „zarywanie”. W przypadku nowego laptopa tego rodzaju problemów nie ma i wszystko działa dość płynnie.

Osobiście liczę, że kanałów znanych z naziemnej telewizji cyfrowej będzie w Canal+ przez internet więcej. Mogłoby na to wskazywać rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji „must carry”. KRRIT chce, żeby obowiązek umieszczania kanałów naziemnych dotyczył też operatorów internetowych pakietów. Być może z czasem doczekamy się więc w Canal+ przez internet także TVP1, TVP2, TVN, TVN7, Polsatu, TV4 i pozostałych stacji. Niestety kanały TVP w Canal+ przez internet nie są oferowane w formie „catch up tv”, czyli nie cofniemy się o kilka godzin jak w przypadku innych stacji. Co prawda w usłudze internetowej Canal+ zobaczymy jedynie TVP Warszawa, ale użytkownicy Android TV, czy Smart TV mogą skorzystać z aplikacji TVP VOD. Tam znajdą wszystkie kanały regionalne TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close