Czy Discovery+ odniesie sukces? Nowe opakowanie starego produktu

Czy Discovery+ odniesie sukces? Nowe opakowanie starego produktu

Player+ chwali się, że od dzisiaj użytkownicy tej platformy OTT mogą korzystać z kolekcji Discovery+. Trudno jednak poza „tęczowym” logo obok znanych od lat pozycji Discovery z usługi TVN dopatrzyć się jakiejś zasadniczej nowości. Fanom dokumentu, czy jego lżejszej formy prezentowanej przez kanały Discovery nadal rekomendowane są takie produkcje jak „Ciężarówką przez Afrykę”, „Gorączka złota„, „Bimbrownicy”, czy „Ekstremalna Alaska”, „Nagi instynkt przetrwania”. Nie widać tu jakiejś hitowej pozycji, która przyciągnęłaby nowych widzów. Taką pozycją w przypadku Canal+ przez internet jest niewątpliwie serial „Król”. Mam wrażenie, że Discovery+ to nowe opakowanie dobrze znanego produktu. Produktu z atutami, bo Player+ oferuje aż 7-dniowe catch up tv, czyli możliwość cofania poszczególnych programów. Nie mniej jednak po debiucie spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego niż wspomniane wcześniej „tęczowe” logo. SatKurier podaje, że wkrótce wzmocnieniem Playera+ mają być treści z Eurosport Playera. Być może to trochę ograniczy liczbę dostępnych usług.

Trudno nie odnieść wrażenia, że aplikacji i platformy OTT z plusem w nazwie jest po prostu za dużo. Mamy Canal+ przez internet, Player+, Discovery+, za chwilę pewnie Disney+. Nie rozumiem dlaczego Discovery i TVN zdecydowały się na wprowadzenie nowej marki z plusem. Łatwiej byłoby stworzyć jeden, silny szyld i promować go na swoich antenach i w innych miejscach. Platform OTT przybywa, niedługo ma dojść jeszcze nowa tworzona przez … Discovery, TVN i Polsat. To tylko pogłębi chaos. Jako fan dokumentu (także tego mniej poważnego, jak znany z History Channel) oczekiwałbym więcej pozycji premierowych. Dostępnego na Player+ kanału Travel Channel nie da się już oglądać, bo powtórka goni powtórkę. Rozumiem, że jest pandemia, ale mam wrażenie, że niektóre pozycje jak „Dziwacznych potraw” pojawiły się po 3 latach od premiery za oceanem. Wspomniany wcześniej History Channel pokazuje tegoroczne odcinki „Starożytnych kosmitów”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close