Viaplay w Polsce. Wystartuje też kanał Viasat Sport?

Viaplay w Polsce. Wystartuje też kanał Viasat Sport?

Od połowy 2021 roku szwedzka platforma OTT Viaplay będzie oferować w Polsce dostęp m.in. do rozgrywek Bundesligi. Nabyła bowiem wyłączne prawa od sezonu 2021/22 do końca sezonu 2024/2025. Dostęp do rozgrywek i treści rozrywkowych ma kosztować 34 zł miesięcznie.

W tej cenie zapewne znajdą się nie tylko rozgrywki niemieckiej ligi piłkarskiej, ale także treści dokumentalne dostarczane przez dostępne w Polsce kanały Viasatu (Epic Drama, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature) i zewnętrznych dostawców. Niewykluczone, że słowo Polsat zostanie usunięte z ich nazw. Grupa Polsatu zamierza bowiem stworzyć własną platformę streamingową z TVN i Discovery. Szwedzkie dokumentalne Viasatu mogą stanowić konkurencję dla tych amerykańskich. Nie wiadomo zatem, czy znajdzie się dla nich miejsce w usłudze TVN, Polsatu i Discovery.

Viasat od 2003 roku próbuje podbić polski rynek. Wtedy wystartował Viasat Explorer. Później Szwedzi próbowali rywalizować rynku kanałów filmowych. W 2007 roku zadebiutował filmowy kanał TV 1000, który 6 lat później zakończył nadawanie nad Wisłą.

Zakup praw do Bundesligi może oznaczać, że poza usługą Viaplay Skandynawowie uruchomią również kanał Viasat Sport, który trafi do platform satelitarnych i sieci kablowych. W krajach nordyckich stacja emituje m.in. NHL i najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie.

Spółka NENT Group, która przygotowuje Viaplay szacuje, że obecnie z platform streamingowych korzysta 25 proc. gospodarstw domowych. Za pięć lat ma być to 40-60 proc. Viaplay potrzebuje jednak promocji. Kanał Viasat Sport byłby idealnym do tego medium. Poza tym pozwoliłby na dotarcie do starszych użytkowników, którzy nie umieją obsługiwać usług takich jak Netflix.

Jeśli Viasat Sport powstanie, to zapewne jako dodatkowo płatna opcja. Oznacza to, że najbardziej wytrwali fani sportu będą musieli zapłacić za rozgrywki więcej. Już obecnie działają bowiem m.in. Canal+ Sport, Polsat Sport, Eleven Sports, Eurosport i Sportklub.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close