Co czwarty Brytyjczyk wierzy w koniec tradycyjnej telewizji

Co czwarty Brytyjczyk wierzy w koniec tradycyjnej telewizji

Firma Imagen przeprowadziła wśród 1000 osób badanie na temat rynku OTT. 17 proc. z nich uważa, że ostatecznie będzie zbyt dużo usług streamingowych. 29 proc. konsumentów jest skłonnych do subskrybowania większej liczby platform OTT, jeśli byłyby one oferowane w pakiecie. Choć wydaje się, że z Netflixa korzysta niemal każdy, to 30 proc. badanych zdradziło, że nie korzysta z żadnej spośród największych platform. Wśród osób powyżej 55 roku życia odsetek ten wzrasta do 51 proc. Co czwarty Brytyjczyk uważa, że pewnego dnia tradycyjna telewizja przestanie istnieć.

Rynek OTT stał się bardziej konkurencyjny w ciągu ostatniego roku, w związku z pojawieniem się Apple TV+ i Disney+. Dlatego też dla przetrwania platform streamingowych kluczowe znaczenie ma to, by odpowiadały na zapotrzebowanie konsumentów. Współpraca z innymi usługami przesyłania strumieniowego lub w rzeczywistości tradycyjnymi nadawcami – tak jak Sky już zrobiła z Netflix i Disney + – w celu oferowania pakietów pozwoli dostawcom OTT zaprezentować bardziej interesującą ofertę i przyciągnąć więcej klientów – powiedział Charlie Horrell, dyrektor generalny Imagen.

W Polsce też rośnie liczba usług OTT, które trzeba wykupić, aby mieć dostęp do komplementarnej oferty. W ofercie streamingowej Canal+ nie znajdziemy na przykład TVN Turbo, czy Discovery Channel. W iPli na próżno szukać z kolei Planete+, czy Kuchnia+. Wydaje się, że w przyszłości takie usługi powinny szukać porozumienia, żeby zaoferować jak najwięcej treści za jak najbardziej atrakcyjną cenę. Alternatywą jest wykupienie kilku najciekawszych usług po 25-40 zł miesięcznie, które dadzą łącznie ofertę lepszą lub porównywalną do platform satelitarnych i sieci kablowych.

źródło: Broadcastnow.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close