Nowa platforma OTT od TVN Discovery i Cyfrowego Polsatu coraz bliżej

Nowa platforma OTT od TVN Discovery i Cyfrowego Polsatu coraz bliżej

Jak poinformowały Wirtualne Media spółki TVN Discovery Polska i Cyfrowy Polsat złożyły do Komisji Europejskiej wniosek o zgodę na rozpoczęcie działalności wspólnej platformy streamingowej. Choć informacja o spółce joint venture pojawiła się już w październiku 2019 roku, to formalnie do KE wniosek trafił dopiero pod koniec zeszłego tygodnia.

W nowej usłudze znajdą się polskie seriale, filmy, produkcje dokumentalne i lifestyle’owe od TVN, Discovery, Polsatu i zewnętrznych dostawców. Usługa ma być też oferowana poza Polską. Co ciekawe nie oznacza zniknięcia z rynku Player.pl (TVN Discovery) i iPla.tv (Cyfrowy Polsat). Oba podmioty mają zapewnić projektowi po maksymalnie 30 mln zł na starcie. Z tej puli część zostanie przeznaczona na własne produkcje na wyłączność dla nowej platformy.

Choć wspólna platforma OTT od TVN Discovery i Cyfrowego Polsatu jeszcze nie ruszyła w konkurencyjnej ofercie OTT od Canal+ nie ma ani kanałów związanych z Polsatem, ani większości stacji Discovery i TVN. Co ciekawe Canal+ postawił na współpracę z National Geographic Channel, który na przykład w Stanach Zjednoczonych wchodzi w skład platformy OTT Disney+.

źródło: wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close