Jesienią zmiany w platformie OTT od Canal+

Jesienią zmiany w platformie OTT od Canal+

Usługa OTT od Canal+, która wystartowała 20 maja może zostać rozszerzona już jesienią. Jeden z abonentów zapytał operatora na Twitterze, czy będąc klientem satelitarnym musi płacić dodatkowo za dostęp do nowej aplikacji. – Obecnie nie ma możliwości korzystania z serwisu bezpłatnie będąc abonentem Platformy CANAL+. Planujemy jednak zmiany już jesienią – przeczytał w odpowiedzi.

Canal+ trochę ryzykuje udostępniając usługę za darmo dotychczasowym abonentom satelitarnym. Mogą oni bowiem dojść do wniosku, że ta forma, bez 2-letniej umowy jest dla nich bardziej atrakcyjna i rozwiązać umowę. Tym samym ARPU, czyli przychody Canal+ od jednego abonenta spadną. Masowa kampania oferty OTT sprawia jednak zapewne bałagan. Część abonentów nie rozumie, dlaczego posiadając ofertę satelitarną, nie może na laptopie, telewizorze z Android TV także z niej skorzystać. Canal+ musi dobrze przemyśleć jak to pogodzić.

Wciąż funkcjonuje jeszcze nc+ Go, którego nazwa odwołuje sie do nieistniejącej już platformy nc+. Z nc+ Go nie można jednak skorzystać na telewizorach, czy przystawkach z Androidem, tylko na smartfonach, tabletach i laptopach. Oferta OTT obejmuje 40 kanałów, natomiast nc+ Go blisko 120. Pierwsza możliwość to catch up tv, czyli cofanie o nawet 8 godzin wyemitowanych programów. Druga to tylko odbiór na żywo i niekiedy w ramach wideo na żądanie (VOD).

Jeśli Canal+ chce jesienią pozyskać wielu dodatkowych klientów dla oferty OTT, to powinien zwiększyć liczbę kanałów dostępnych na żywo i wydłużyć czas catch up tv. W Player+, czy Replay TV od operatora kablowego UPC Polska to tydzień. Nie wiadomo, dlaczego w OTT od Canal+ ta usługa obejmuje tak krótki czas. Operator może mieć też ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o nowe kanały na żywo. Discovery TVN razem z Cyfrowym Polsatem przygotowują bowiem własną platformę OTT. Być może kanały typu TVN Turbo, TVN Style, Discovery, Travel Channel, Polsat Sport, czy Polsat Viasat History będą tam dostępne na wyłączność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. more information

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Close